صحبت

سلام سلام. امیدورام شاد وسرزنده باشید. حال و احوال؟ یه وبلاگ زیبای پر  شکلک پیدا کرده ام. شما هم سر بزنید.

http://haniyehsadat.niniweblog.com

کتابی خواندم به نام چراغها را من خاموش می کنم از زویا پیرزاد نویسنده ارمنی است وموضوع کتاب در مورد زحمات زیاد خانمها د رخانه وخانواده است. توجه کامل و همه جانبه به همسر و فرزندان و اماده کردن تمام کارهای خانه و مهمانها و .... و کم توجهی آقایان و احساس  تنهایی خانمها و... .

عنوان کتاب از یکی  از اتفاقات و احساسات کتاب و نقش اول است که شب موقع خواب آقا راحت و بی درد سر و سریع میرود برای استراحت ولی خانم تا اشپزخانه را مرتب می کندو غذای بچه هابرای فردا را اماده میکند ولباسهای شسته راجمع میکندو .... دیر می شود و موقع خواب چراغها را او خاموش می کند. اخرین نفری است که در خانه می خوابد واولین نفری که برمی خیزد وچراغها را روشن می کند. حتی در یه صحنه کتاب زن وشوهر با هم به رختخواب می روند ولی چراغها هنوز روشنند مرد میگویدچراغها را خاموش کنم؟ سوالی که سوالی نیست ویعنی چراغها را یادت شدو زن می گوید نه زحمت نکش"چراغها را من خاموش می کنم."

واقعا زن ها مهربان و از خودگذشته وایثارگر هستند. اجرکم عندالله فقط خداوند می تواند پاداششان دهد و قدرشان را بداند.

/ 4 نظر / 24 بازدید
پونه

چقد کتاب جالبیه..حتما می خونمش.مرسی آفتاب گرم و درخشان من

ضیافت

سلام افتاب عزیزم این که تراژدی بیشتر زنان ایرانی است البته خیلی از خانمها پشت و روی این قضیه هستند شاهدم البته باید رمز موفقیت این خانمهای دسته دوم را بپرسم وکتابی بنویسم به این عنوان : آقا یادت نره !! دفعه آخره میگم !!!! خواهش از روی این عنوان جعل نکنید به نام خودم ثبت کردم !

ضیافت

سلام عزیزم امیدوارم همیشه موفق باشی دوست گلم

زن آقا سید(عاشقانه های آقا سید و زنش)

سلام عزیزم خوبی؟ خوشی؟ من این کتاب رو حتما در اولین فرصت که برم کتابفروشی میگرم خیلی جالبه و عین حقیقت در مورد مادر من که کاملا صدق میکنه من که هنوز بچه ندارم[نیشخند]